line decor
 

   
   
   
  pocitadlo


 

BIOGRAFIE
 

Skupina COLONIA byla založená v roku 1996 ve Vinkovci v Chorvatsku. Tvoří je zpěvačka Indra Vladić-Mujkić, DJ a programátor Tomislav Jelić (DJ Kameny), autor a producent Boris Djurdjević.

Prvním singlem se stala v roku 1996 ¨Nek Vatre Gore Sve¨, ale úspěch jim přinesla o rok později píseň ¨Sve Oko Mene Grijeh¨ Na základě úspěchu podepsali smlouvu se společností CRNO-BIJELI SVIJET a vydali debutový album ¨Vatra i Led¨ (Oheň a led).

V krátkém čase se stala COLONIA nejpopulárnější a nejlépe prodávanou skupinou v Chorvatsku a zemích bývalé Jugoslávie.

Obrovský úspěch jim přinesl třetí album ¨Jača Nego Ikad¨ už pod CROATIA RECORDS, z kterého je známá píseň Sexy Body. Ta byla v roce 2001 vydána rakouským vydavatelstvím BALLOON RECORDS na kompilaci ¨Bollwerk, The Nightclub vol.5¨ Z tohoto alba si známá japonská skupina KINKI KIDS převzala na svoje album ¨E Album¨ z roku 2001 skladbu ¨Deja Vu¨ a nazvali jej ¨Jonetsu¨ - v roce 2001 tato skladba obsadila 1. místo a asijské singlové hitparádě. Za čtvrtý album ¨Milijun Milja Od Nikdje¨ vydaný v roce 2001 získali od CROATIA RECORDS platinovou desku a po světě se ho dodnes prodalo více jak 300 000 kusů. Píseň Za Tvoje Snene Oči z něho byla odměněná cenou Grand Prix na chorvatském Radio festivale 2001.

Stejnou cenu si odnesli také o rok později se skladbou Oduzimaš Mi Dah, která vyšla na jejich předposledním albu ¨Izglubljeni Svijet¨.

V roce 2003 Colonia vítězí na festivalu GRAND PRIX se songem C´est La Vie z nového alba Dolazi Oluja, který byl vydán v listopadu 2003 - osahuje 13 písní s bonusovým CD s 10-ti remixy, životopisem skupiny, foto a videoklipem C´esta La vie.

COLONIA vydává albumy Milijun milja od nigdje a Izgubljeni svijet na Slovensku, kde se stala skupina velmi populární. Posléze vyhrává 2 ceny hudební stanice Music Box: Nejlepší zahraniční skupina a za nejlepší song (Oduzimaš mi dah, Za tvoje snene oči). Dále podepisuje smlouvu s nahrávací společností v Jižní Korei.

Listopad roku 2003 vydávají anglickou verzi písne Za tvoje snene oči pod názvem A little bit of uh la la. Text písně sepsala Mary Applegate (Celine Dion, Modern Talking, ....)

1. července vydávají další album s názvem Nabolje od svega

Doteď koncertovali v Kanadě, Rakousku, Německu, Švédsku, Švýcarsku, Nizozemí, Slovensku, U.S.A, Dánsku, .....